GEN-İZ Yapı Teknolojileri

 

   

 

Gen-iz Yapı Teknolojileri Ltd. Şti. Unipan Omurgalı Panel (Omurgalı Üniversal Panel) sistemini öncelikle Kendi Soğuk odanı kendin yap sloganı ile dar kesitte kolay monte edilen sandwiç panel sistemini uzunluk ve kalınlık sınırı olmaksızın istenilen uzunluk ve kalınlıklarda üretimini gerçekleştirmiştir.

Öncelikle binaların dış cephesinde kullanıldığında dekoratif görünümlü ve mükemmel ısı yalıtım özelliği bulunan Unipan Omurgalı Panel B1 ve B2 yanmazlık sınıfında poliüretan malzeme kullanılarak üretilmektedir.

Birçok avantajı birlikte sunan Unipan; Isı yalıtım malzemelerine göre daha uzun ömürlüdür. Kısa sürede, kolay montaj edilir. Montaj aksesuarları yönünden oldukça zengin alternatif elemanlar kullanılabilir.

Unipan Panel, İşinde ehil ustalar, mimar ve mühendislerin ortak fikirleri değerlendirilerek binalarda ve diğer alanların yalıtımında belirlenen tüm eksikleri kapatmak ve uygulandığı mekâna sıra dışı görsellik katmak amacıyla üretilmiştir.

Dış bükey iç bükey bağlantı kenarları ile kendini taşıyabilir olması, estetik ve zarafeti bir noktada toplayarak, kolay ve kısa sürede monte edilebilir olması montaj esnasında yardımcı aksesuar elemanları ile Unipan Panel mimari yapıların tasarımında diğer yapı malzemelerine oranla daha rahat kullanılmaktadır.

Geniş kullanım alanı olan Unipan Panel, estetikliği, dekoratifliği ve hava koşullarına dayanımı ile iç ve dış cephelerde kullanılabilmektedir.

                                  Unipan Panelin Teknik Özellikleri                                                                                           Unipan Panelin Diğer Yapı Malzemeleriyle Karşılaştırılması

Uzunluk (Panel Boyu)
Yükseklik
Kalınlık
Isı Geçirgenlik Katsayısı (W/mK)
Yoğunluk g/cm3
Yanmazlık Sınıfı

 

Standart üretim 3.000 mm. (istenirse sınırsı)
200 mm
30, 35, 40, 45, 50, 55, 60 mm. (isteğe uygun her Kalınlıkta)
0.020
60
B1 - B2

 

Yapı

Tuğla
Beton Blok
Ahşap
Mantar
Cam Yünü
Taş Yünü
Polistren
Unipan

Isı İletim Değeri
(W/mK)

1.12
0.45
0.15
0.040
0.035
0.035
0.030
0.020

Eşdeğer
Kalınlık
85
37
13.5
4.5
4
4
3.5
1.9

 

Unipan Panel kullanımı genel olarak Konut Yalıtımı, iş merkezleri, Gemi iç donanım alanlarında, plazalar, fabrikalar, yüksek katlı binalar, müstakil binalar, Soğuk depolar, prefabrik yapılar gibi birçok yapının iç ve dış cephelerin tamamında veya kompakt olarak kullanılmaktadır.

Çelik evlerin ve prefabrik yapıların dış cephelerinde bu güne kadar uygulanan yöntemlerde oluşan birçok sorun Unipan Panel ile kolaylıkla ortadan kalkar.

Unipan panel omurgalı yapısı ile diğer panel sistemlerinden daha güçlüdür. Uygulamadaki kolaylığı ile çelik evler ve prefabrik yapılarda dış cephe sorununu çözmekle beraber bu yapılara hem estetik bir yön katar hem de yalıtım sorununu ortadan kaldırır. Böylece yapıların değeri artar.

Kolay montajı ve her detayı çözen yardımcı elemanları ile Unipan panel uygulandığı alan yüzeylerindeki tüm detaylara kolayca uygulanır ve uygulandığı bütün cephelere sıcak ve estetik görünüm kazandırır.

Unipan panel uygulamadaki kolaylığı sayesinde dış cephedeki uzun montaj dönemini sonlandırır.

Dış cepheler Unipan panel ile daha hızlı ve daha kolay kaplanır.

Hızlı montajı maliyetleri düşürür, uygulama süresinin kısalması yapıların teslim süresini kısaltır. Yapıların köşe, pencere kenarı gibi uygulamada zorluk çıkartacak sorunlar yardımcı profillerimizle kolay bir şekilde çözülür.

Unipan panel her türlü yapıların bütün sorunları düşünülerek geliştirilmiş bir üründür.

• Sıva döküntülerine ve boya solmalarına son verir, boya ve bakım gerektirmez.
• Uzun ömürlüdür. Renk değiştirmez.
• Kendi kendini temizler.
• Yangına dayanıklılığı ‘B2’ sınıfı yanmazlık belgesi ile belgelenmiştir.
• 20 den fazla renk seçeneği ile tasarıma uygun ve dekoratiftir.
• Özel izolasyonu sayesinde ısı, ses ve nem yalıtımı sağlanır.
• Her türlü bina ve duvara (tek ya da çok katlı) uygulanabilir.
• Kolay taşınır, hafiftir uygulama sırasında fazla ekipman gerektirmez.
• Her türlü detayı çözen profillere sahiptir.
• Hızlı ve güç uygulamadan monte edilir.
• Her türlü hava koşullarında montajı yapılabilir.
• Rüzgâra, şiddetli fırtınalara ve darbelere dayanıklıdır.
• Duvara yük getirmez, hafiftir, depreme karşı binaya avantaj sağlar.
• Biyolojik, kimyasal, mekanik etkilere karşı dayanıklıdır.
• Zehirli ve yanıcı değildir. Değişen hava koşullarına karşı dirençlidir.
• Uygulama sırasında çevreye hiçbir atık verilmez ve çevre kirliliği oluşturmaz.
• Böcek ve haşerat barındırmaz.
• Yıllar sonra bile ilk günkü güzelliğini canlılığını korur.


 

     
     

GEN-İZ Yapı Teknolojileri, unipan, unipan omurgalı panel, osb, osb sandiviç, osebe, oseb, poliüretan, poliretan, polüretan, polüretan sprey, polüretansprey, poliretan sprey, poliretansprey,sprey, polüretan enjeksiyon, boru, boru izolasyon, jeotermal boru, jeotermal boru izolasyon, polyretan, polyurea, polyureatan, çatı, çatı yalıtım, çatıyalıtım, jeotermal, jeo, jeo termal, yapi, izolasyon, gemi izolasyo, tekne izolasyon, gemi ve tekne izolasyon, tekne ve gemi izolasyon, frigorifik kamyon kasa, frigorifik kamyon kasası,hidrolik tahrikli mobil poliüretan aprey aracı, firigorifik, poliüretan sprey uygulama, poliüretan siprey uygulama, geniz, gen-iz, geniz yapı, yalova, kirazlı yalova sanayi, kirazlı sanayi, çatı yalıtım kalası, çatı osb kaplama, çatı kaplama, ısı yalıtım, ısı yalıtımı, sıcak soğuk yalıtım, sıcak soğuk yalıtımı, izalasyon, izolasyon, GEN-İZ Yapı Teknolojileri, unipan, unipan omurgalı panel, osb, osb sandiviç, osebe, oseb, poliüretan, poliretan, polüretan, polüretan sprey, polüretansprey, poliretan sprey, poliretansprey,sprey, polüretan enjeksiyon, boru, boru izolasyon, jeotermal boru, jeotermal boru izolasyon, polyretan, polyurea, polyureatan, çatı, çatı yalıtım, çatıyalıtım, jeotermal, jeo, jeo termal, yapi, izolasyon, gemi izolasyo, tekne izolasyon, gemi ve tekne izolasyon, tekne ve gemi izolasyon, frigorifik kamyon kasa, frigorifik kamyon kasası,hidrolik tahrikli mobil poliüretan aprey aracı, firigorifik, poliüretan sprey uygulama, poliüretan siprey uygulama, geniz, gen-iz, geniz yapı, yalova, kirazlı yalova sanayi, kirazlı sanayi, çatı yalıtım kalası, çatı osb kaplama, çatı kaplama, ısı yalıtım, ısı yalıtımı, sıcak soğuk yalıtım, sıcak soğuk yalıtımı, izalasyon, izolasyon,

 


Copyright © 2012 GEN-İZ YAPI Tüm hakları saklıdır.